Yeşil Holding
Yeşil Holding

YEŞİL GYO

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine, sermaye piyasası araçlarına ve sermaye piyasalarına yatırım yapmak üzere 1997 yılında kurulmuş bir portföy yönetim şirketidir. Hisse senetleri 1999 yılından itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem görmektedir.

30.12.2010 tarihli Olağanüstü Genel Kurul kararı ile ise "Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve Pazarlama Ticaret A.Ş." devir alınmış ve söz konusu şirket ile birleşmiştir. Birleşme nedeniyle şirketin unvanı "Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş." olarak değiştirilmiştir.

Sektöründe uluslar arası deneyimi ve kurumsal şeffaf yapısıyla çeşitli konut projelerine imza atan Yeşil GYO, geleceğe yatırım yapan bir kurum olmanın gerektirdiği sorumluluk bilincini her alanda korumaya özen göstermektedir. Kurum kültürünü yansıtan insana ve çevreye önem veren bakış açısı ile toplumsal fayda ve süreklilik ilkesini ön planda tutmaktadır.

GYO'lar arasında ilk ve tek kurumsal derecelendirme yaptıran şirket olan Yeşil GYO'nun en son Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 10 üzerinden 9,02 olarak belirlenmiştir. 9,02'lik not, şirketin SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne verdiği önemi, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmedeki istikrarı sağladığını göstermektedir.

Verimliliği ve karlılığı gözeterek portföyünü güçlendiren, yaşam kalitesini yükselten projelere yatırım yapan Yeşil GYO’nun portföyünde tamamı 14.000 konuttan oluşan Türkiye’nin özel sektörde gerçekleştirilen en büyük projesi Innovia bulunmaktadır. Haziran 2012 tarihinde açıkladığı İzmit Körfez bölgesinde yer alan Innovia Körfez Villaları projesi ile portföyünü güçlendiren Yeşil GYO, Anadolu’ya yapacağı yatırımları da ön planda tutmaktadır.

Yeşil GYO’nun hedefi başta Innovia markası olmak üzere bundan sonraki tüm projelerinin piyasa değerini artırmak, önümüzdeki 3 yıl içinde ilk 3 GYO arasında yer almaktır.

Ayrıntılı bilgi için : www.yesilgyo.com